Primorac pobjednik Županijskog nogometnog kupa
Dominik Stojanov (Primorac Biograd)

Nogometaši biogradskog Primorca pobjednici su Županijskog kupa za sezonu 2013./2014., nakon što su u finalu slavili protiv Polače pobijedivši rezultatom 3:0. Na taj način Biograđani su se plasirali u daljnju fazu kupa na razini Hrvatske.

Počelo je oprezno s obje strane, a u 10. minuti Primorac je došao u vodstvo. Lopta je kružila u polovici Polače dok nije došla do Vodopije koji šutira jako s oko dvadesetak metara u gornji kut, neuhvatljivo za vratara Tutu. U 54. minuti utakmice, obrana Polače htjela je odigrati sigurno te je lopta vraćena Tuti, ali presporo te ju je presreo Zelić koji izbija pred Tutu i lako poentira za 2:0. Netko iz obrane Primorca nakon toga igrao je rukom u šesnaestercu te je sudac Zdrilić dosudio najstrožu kaznu. Fantov je uzeo zalet te je pucao prizemno u kut, ali ga je vratar Borgelott pročitao i obranio udarac. Vremena je bilo sve manje, pa su se Polačani morali više otvoriti, što Biograđani koriste i brzom kontrom preko Paula Colića u 83. minuti postižu i treći gol. Na kraju utakmice na centru igrališta započelo je veliko slavlje igrača Primorca. Kapetan Primorca Šime Marković s ponosom je digao pehar namijenjen pobjedniku kupa. Igračima Polače pehar je uručio zadarski dožupan Rudolf Dvorski.

- Odigrali su dobru utakmicu, zasluženo pobijedili i okitili se pokalom pobjednika županijskog kupa. Čestitam svojim igračima, kazao je zadovoljni trener Primorca, Jugo Dominis.

PRIMORAC - POLAČA 3:0 (1:0)

ZADAR - Stadion na Stanovima. Gledatelja 300. Sudac: Ivan Zdrilić (Zadar).

Strijelci: 1:0 Vodopija (10), 2:0 Zelić (54), 3:0 P. Colić (83).

PRIMORAC: Borgelott, Vidaković, M. Colić, Marković, Benić, P. Colić (od 90. Gegollaj), Vodopija (od 60. Stojanov), Lazarevski, Zelić, Volpi-Kobal (od 70. Validžić), Moravčić (od 80. Milanović). Trener: Jugo Dominis.

POLAČA: Tuta, Čirjak (od 70. Gospić), M. Gurgurović, Gatara (od 55. Čačić), J. Prtenjača, Čerina, Fantov, A. Prtenjača, Perica, Bobanović, Škoda (od 60. Bašić). Trener: Marijan Lamešić.