Treća HNL: Urania stopirala pobjednički niz Zadrana...

U 24. kolu 3. HNL-Jug NK Zadar je na gostovanju u Baškoj Vodi remizirao s Uranijom 2:2...

Momčad Vjerana Simunića tako je prekinula niz od četiri pobjede, ali je petu uzastopnu utakmicu ostala neporažena. Bio je to vrlo otvoreni dvoboj, koji je mogao završiti pobjedom bilo koje momčadi, ali je na kraju neriješen ishod vjerojatno i najpravedniji.

Prvu veliku priliku imali su Zadrani i to već u 5. minti preko Antonija Repića, ali se vratar Uranije Ivan Brkulj bolje snašao u situaciji jedan na jedan. Nakon toga domaći preuzimaju kontrolu nad igrom i u 15. minuti dolaze do vodstva. Josip Tomas je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i sa 13 metara vrlo precizno pogodio u donji desni kut za 1:0.

Imala je Urania potom još nekoliko solidnih prilika, dok je Zadar uglavnom pokušavao zaprijetiti iz prekida, ali bez veće opasnosti. Najbolju priliku imao je Karlo Torbarina pred kraj prvog poluvremena, nakon centaršuta Mattea Pranića s lijeve strane, ali pucao je preko gola. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću domaćih.

U nastavak su Zadrani ušli kudikamo odlučnije i to im se odmah isplatilo. U 49. minuti uspjeli su izjednačiti krasnim zgoditkom Pranića s petnaestak metara. No, egal na semaforu trajao je samo četiri minute. Već u 53. Petar Kljenak dobro je izveo korner s desne strane, a Ivo Valentino Tomaš je ostao sam u petercu i glavom pogodio za 2:1.

Navalio je tada Zadar. Vinko Petković je pogodio vanjski dio mreže, Ivan Tokić vratnicu, pa je novi pokušaj Petkovića prohujao malo preko gola, a Repićev pored gola. Nizala se prilika za prilikom. Još jedan Petkovićev pokušaj obranio je Brkulj, a na drugoj strani iskazao se i Karlo Jurjević, obranivši šut Marija Pejkovića s osam metara.

Do zasluženog poravnanja Zadar je napokon stigao u 86. minuti. Dragan Župan je izveo slobodnjak s lijeve strane, u velikoj gužvi prvo je pucao Tarik Handžić pa se lopta odbila do Repića, koji je s dva metra gurnuo u mrežu za 2:2. Do kraja se rezultat više nije mijenjao pa je Zadar stigao do 41. boda ove sezone. Na prvenstvenoj ljestvici to znači trenutačno četvrto mjesto, iza vodeće Croatije (48) te Splita i biogradskog Primorca (43).

Sljedeći ispit za ZD momčad je već u srijedu u 16:30, kada na stadion Stanovi- najavljuje odličan klupski portal- stiže Zagora.

URANIA – ZADAR 2:2

BAŠKA VODA – Igralište Ante Jurišić – Ako.

Gledatelja: 300.

Sudac: Emil Tomašević (Ploče).

Pomoćnici: Miho Trković (Gruda) i Ante Grčić (Dicmo).

Strijelci: 1:0 J. Tomas (15), 1:1 Pranić (49) 2:1 I.V. Tomaš (53), 2:2 Repić (86).

URANIA: Brkulj, J. Tomas, D. Tomas (od 71. D. Tomaš), Urlić, Bauk, Zor, Zebić, I.V. Tomaš, Kljenak (od 92. Šarić), Begić (od 80. Krištić), Pejković. Trener: Ivica Znaor.

ZADAR: K. Jurjević – Pranić, Jerbić, Tokić, Sarić – Župan, Anić (od 33. Handžić), – Repić, Torbarina (od 46. Petković), Jurić – Čubrilo. Trener: Vjeran Simunić.