FESTIVAL PLIVANJA: 11 naslova i 1 srebro PK Jadera!

U Rijeci na "Otvorenom regionalnom prvenstvu- Festival plivanja" za osobe s invaliditetom, na kojem je nastupilo 115 plivača i plivačiva s invaliditetom iz 14 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije, sudjelovali su i članovi PK Jadera...

Natjecatelji su nastupili u otvorenoj apsolutnoj/seniorskoj i otvorenoj juniorskoj kategoriji, a umjesto medalja dodjeljivale su se diplome za prva tri natjecatelja. Pod vodstvom trenera prof. Ante Džaje, Zadrani su nastupili u pojačanom sastavu, tako su boje kluba branila dva plivača: iskusni Mihovil Ninčević (97) i Josip Gregov (00) kojemu je to bilo prvo nadmetanje u "službenim" vodama.

U jakoj međunarodnoj konkurenciji članovi PK Jadera osvojili su vodeća mjesta u svojim disciplinama. Mihovil je nastupio u klasi S14, u apsolutnoj konkurenciji osvojio je prva mjesta u sve četiri discipline: 50m leđno (36.29), 50m slobodno (30.73), 50m leptir (31.89) i 100m slobodno (1:30.70). Josip je nastupio u klasi S7, u juniorskoj kategoriji doplivao do prvih mjesta u svim disciplinama, dok je u apsolutnoj prva mjesta osvojio u disciplinama: 50m leđno (53.40), 100m slobodno (1:30.70) i 400m slobodno (7:34.54), a na drugo mjesto se plasirao u disciplini 50m slobodno (38.83)...