Sreća u vodi, puno ljubavi i hrpa medalja...

PK Zadar bio je domaćin 4. plivačkog natjecanja za osobe s invaliditetom 2019. Pod krovnom organizacijom, Hrvatskim paraplivačkim savezom i uz pomoć Grada, Županije i ŠC Višnjik održalo se Otvoreno regionalno PH na kojem je sudjelovalo 110 plivača i plivačica 14 klubova iz BiH, Slovenije i naravno - RH. I ovog je puta organizator doveo i uspješno promovirao na bazenima SC Višnjik paraplivanje, na čemu radi i ustrajava godinama...

Potpora i - hvala

Plivači su se natjecali u 12 disciplina u dva dijela programa, u 16 kategorija (fizička i intelektualna oštećenja). Na natjecanju su nastupili i HR reprezentativci, sudionici i sudionice velikih natjecanja; medalje su se dijelile u svakoj kategoriji, kao i otvorenoj konkurenciji za tri najbrža rezultata natjecanja u svim disciplinama. Iz PK Zadar zahvaljuju svima koji su omogućili natjecanje, cijeloj sudačkoj organizaciji i mnogima koji su potpomogli, posebno drago bilo im je ugostiti prijateljske klubove iz Slovenije i BiH.

Najbrojniji klub bio je PK Natator iz Zagreba koji je nastupio sa 35 predstavnika. Nadmetanje je otvoreno pokaznom utrkom plivača i plivačica “Zadra“ iz programa “Sreća u vodi“ s kojima vježba prof. Nikola Deković, a trenerica natjecatelja s invaliditetom, prof. Danijela Kurtin, izuzetno je zadovoljna izvrsnim nastupima Lucije Mijolović, Maria Mrčele i Joška Klarina.

Na domaćem terenu, imali su i odličan nastup: Lucija je u svojoj kategoriji osvojila uvjerljiva prva mjesta u sve 4 discipline u kojima je nastupila (50m prsno 55:25,100m prsno 2:03.67, 200m mješovito 4:14.69 i 100 mješovito 2:02.88). Posebno je značajan Lucin uspjeh u apsolutnoj konkurenciji (1. mjesto na 50m i 100m prsno i 200m mješovito, 2.mjesto 100m mješovito), Joško Klarin isplivao je tri odličja, odličan nastup pokazao je na 400m slobodno gdje je uzeo 1.mjesto u svojoj i 2. u apsolutnoj kategoriji, a na 100m leđno (1:59.60) bio je brončani, kao i Mario na 100m prsno (1:51.33). U ostalim disciplinama je Mrčela plivao 4. i 5.mjesto poretka.

Iduće natjecanje koje plivači i plivačice očekuju s nestrpljenjem je krajem travnja u Zagrebu, a Lucija Mijolović sprema se i za EP plivača s Down sindromom (rujan, Italija). Na sve prisutne ovo je natjecanje ostavilo snažan dojam, a publiku na tribinama su “taknuli“ baš svi natjecatelji koji su iznova pokazali iznimnu snagu i duha i tijela. Iz PK Zadar poručuju kako će i dalje popularizirati plivanje i sport za osobe s invaliditetom, zaista im svaka čast. Bravo ekipa! Pohvala i susjedima.

Na istom natjecanju, pod vodstvom trenera prof. Ante Džaje, boje PK Jadera su pod kapicama predstavljali Mihovil Ninčević (97) i Josip Gregov (00) koji su se ukupno 20 puta plasirali među tri najbolja. Miho je nastupio u klasi S 14 u šest disciplina i osvojio ukupno 12 medalja, pri čemu je u apsolutnoj konkurenciji pokupio 6 kolajni, tri zlatne u disciplinama: 50m leptir (31.06), 100m leptir (1:11.55) i 200m slobodno (2:29.24); 2 srebrne u disciplinama: 50m slobodno (29.50) i 50m leđno (34.80), kao i broncu u disciplini 100m slobodno (1:08.27). U konkurenciji plivača u svojoj klasi nadmetanja osvojio je zlatne medalje u svih šest disciplina.

Osam postolja

Fantastični Josip je također nastupio u 6 disciplina, u klasi S7, i tu se osam puta plasirao među tri najbolja. Tako je u apsolutnoj konkurenciji osvojio dvije medalje; zlatnu u disciplini 400m slobodno s vremenom 7:36.73, brončanu u disciplini 100m leđno s vremenom 1:56.16. U konkurenciji plivača u svojoj klasi isplivao je prva mjesta u disciplinama: 100m (1:56.16), 400m slobodno (7:36.73) i 200m slobodno (3:30.95), dok je srebrne medalje osvojio u disciplinama: 50m leđno (50.33), 100m slobodno (1:35.91) i 50m slobodno (38.61).