U VARAŽDINU ODLIČAN NASTUP MLADIH ATLETIČARA AŠK-ZADAR!

Kadetkinje i kadeti iz AŠK-a Zadar su kao jedini klub iz Zadra i Zadarske županije nastupili na kupu i ekipnom prvenstvu Hrvatske za kadetkinje i kadete koje je u odličnoj organizaciji AK Sloboda Varaždin održano na predivnom stadionu AK Slobode Varaždin...

-S obzirom na uvjete u kojima atletičari AŠK-a treniraju zadnjih mjesec i po dana, zajedno s kamionima, bagerima, radnicima na atletskoj stazi, naši atletičari su napravili pravi mali podvig i osvojili u ekipnom natjecanju dva treća mjesta, te su postigli hrpu osobnih rekorda. S obzirom na konkurenciju, kojoj AŠK Zadar ne može parirati u financijskom pogledu, a o uvjetima koji neki atletski klubovi imaju, mi možemo samo sanjati, ovim curama i dečkima možemo svi skupa "skinuti kapu"- izvijestili su iz AŠK_a.

Također, kažu, svega ovoga ne bi bilo da nije i velike podrške njihovih roditelja kojima se i ovim putem zahvaljujemo i nadamo se da smo opravdali njihovo povjerenje. Velika zahvala ide i upravi kluba , bez čijeg aganžmana svi ovi nastupi na natjecanjima ne bi bili mogući.A sad malo o rezultatima.

Kadetkinje AŠK-Zadar u Ekipnom natjecanju nastupile su u svih 10 disciplina i u konkurenciji 13 klubova osvojile treće mjesto i pokal Hrvatskog atletskog saveza, s osvojenih 5136 bodova. Kadeti AŠK-Zadar u Ekipnom natjecanju nastupili su u 9 od 10 disciplina i u konkurenciji 9 klubova osvojili treće mjesto i pokal Hrvatskog atletskog saveza, s osvojena 3442 boda. U natjecanju u Kupu koje se zbog situacije s COVID-19 održalo zajedno sa Ekipnim natjecanjem, kadetkinje su u konkurenciji 29 klubova osvojile izvrsno 5. mjesto sa 102 boda, dok su kadeti u istom natjecanju u konkurenciji 24 kluba osvojili također izvrsno 4. mjesto sa 67 bodova.U sveukupnom poretku u Kupu, cure i dečki osvojili su 5.mjesto sa 169.bodova.

Uspješnost ovih mladih atletičara je potvrda tradicije i izvrsnosti u AŠK-u Zadar, još jedan dokaz da se u klubu radi kvalitetno, stručno i organizirano, te da je AŠK-Zadar bio i ostao nositelj kvalitete u atletici grada Zadra.

-Još jednom cure i dečki, hvala vam na svemu postignutom ovog vikenda, učinili ste ponosnim svoj klub, nas trenere, vaše roditelje, a mi se idemo još pripremiti za natjecanje u višeboju, pa da završimo ovu uspješnu atletsku sezonu- poručili su iz kluba...

Bacanje kladiva : Mare Nekić - 32,17 metara

Štafeta 4x100(S.Kailber,A.Smokrović,K.Nižić,E.Nikpalj) - 52,37 sec - novi osobni rekord

Bacanje Koplja: Luka Stipić - 22,31 metara, novi osobni rekord

Štafeta 4x100(Đ.Peričić,A.Novaković,A.Šandrić,D.Brodar) - 47,68 sec - novi osobni rekord