1.ŽNL: Gradski derbi uvjerljivo u korist HNK Zadar...

U slavljeničkom ozračju na Stanovima dočekan gradski derbi između Arbanasa i Zadra. Pobjeda bi Zadru značila osvajanje naslova prvaka 1.Županijske nogometne lige, dok bi Arbanasima i bod bio ravan čudu te bi s njim popravili svoje izglede u borbi za opstanak...

Od početka susreta gledali smo viktoriju na gol Arbanasa. Krenuli su goropadno igrači Zadra i već poslije 10 minuta igre imali vodstvo 2:0. Prvi je zabio Dino Kulaš, a potom i lijepim udarcem Banović s vrha 16-erca. Na 3:0 povisuje Vukadinović glavom iz blizine. U 24. minuti Begonja je odigrao dupli pas s Blaževićem i s lakoćom matirao vratara Radovića.

Katuša je danas bio nerješiva enigma po lijevoj strani za obranu Arbanasa pa ih je tako probio i u 29. minuti te dao povratnu loptu na deset metara odakle Blažević zabija svoj prvi današnji pogodak. Do poluvremena još je i Vukadinović zabio svoj drugi današnji gol iz blizine na dodavanje Blaževića. Potonji je minutu prije kraja prvog poluvremena postigao i drugi pogodak čime se približio prvom klupskom strijelcu Begonji na samo jedan pogodak zaostatka.

Begonja je mreže tresao 26 puta, a Blažević 25 puta. Na poluvremenu su u svlačionici ostali Pinčić, Banović, Begonja, Blažević i Kulaš dok su priliku dobili Zadrovi mladići Subašić, Delija, Jurica i Djeveljekaj. Ponovno je Zadar preuzeo napadaču ulogu, ali ne baš silovito kao u prvom poluvremenu s obzirom da je rezultatski utakmica već bila riješena.

Zdrilić je također dobio priliku u nastavku i dobro je iskoristi s dva lijepa pogotka iz daljine. Prvi je postigao u 60.minuti s udaljenost 16 metara, dok je drugi postigao iz slobodnog udarca s 18 metara. Time je postavljen konačni rezultat Arbanasi-Zadar.

Tom 9-0 pobjedom HNK Zadar je postao prvak 1.ŽNL Zadarske s obzirom da je obranio 4 boda prednost kolo prije kraja. Posljednju utakmicu u prvenstvu Zadar će na domaćem terenu ugostiti Polaču iduću subotu. Nakon toga bi trebao doznati protivnika u kvalifikacijama za 3.HNL. Mogući protivnici su Dinara Knin, ONK Metković i GOŠK Kaštela...

ARBANASI – ZADAR 0:9 (0:7)

Stadion Stanovi – Zadar

Bez gledatelja

Suci: Ivan Zdrilić, Ivan Čačić, Josip Katuša

Žuti kartoni: D. Kulaš, Buljat (Zadar)

Strijelci: 0:1 Dino Kulaš 6', 0:2 Igor Banović 10', 0:3 Ante Vukadinović 16', 0:4 Luka Begonja 24', 0:5 Vlatko Blažević 29', 0:6 Ante Vukadinović 40', 0:7 Vlatko Blažević 45', 0:8 Luka Zdrilić 60', 0:9 Luka Zdrilić 75'

NK Arbanasi: Radović, Rados, Petani, Syla, Gobin, Novoselović (od 78' Čalušić), Rubelj, Čukelj, Nikpalj, Ramov, Ročak. Trener: Marin Kurtin.

HNK Zadar: Pinčić (od 46' Subašić), Šarić, Iveljić, Bugarija, Banović (od 46' Jurica), Blažević (od 46' Djeveljekaj), Begonja (k) (od 46' Zdrilić), Vukadinović, Labus, D.Kulaš (od 46' Delija), Katuša. Trener: Želimir Terkeš.